Právě vyšlo


navigation iconNacházíte se: mame-garazova-vrata.cz » Rolovací garážová vrata - jednoduché řešení pro vaši garáž
Výklopná garážová vrata Sekční garážová vrata Rolovací vrata
Zavoláme Vám

Rolovací garážová vrata  - jednoduché řešení pro vaši garáž

Rolovací garážová vrata - jednoduché řešení pro vaši garáž

23. 5. 2013, 11:02

Rolovací garážová vrata jsou řešena tak, že zabírají co nejmenší prostor. Tento vysoce estetický výrobek lze bez stavebních úprav umístit do každé garáže. Vynikají jednoduchou konstrukcí a minimálními nároky na údržbu.


Rolovací garážová vrata jsou bezpečná

Rolovací garážová vrata jsou doplněna bezpečnostními prvky, které zabraňují zranění při manipulaci s vraty. Jde především o optoelektronickou lištu, která při zjištění překážky pohyb rolovacích garážových vrat zastaví. Pokud do vrat, která jsou tvořena hliníkovými lamelami, najede vozidlo, nedochází díky pružnosti lamel k jejich poškození.

Rolovací vrata

Rolovací garážová vrata můžeme vidět ve velkoskladech, strojírenských provozech a také v mycích linkách dopravních prostředků. Pracují tak, že plášť tvořený hliníkovými lamelami se při otevírání navíjí na hřídel pomocí hliníkových vodících lišt.

Pro kvalitní garáž

Sekční garážová vrata tvoří svislé a vodorovné kolejnice, mezi nimiž se pohybují vrata z ocelových panelů. Panely jsou vyplněny polyuretanovou pěnou, ta zabraňuje promrzání uzavíraného prostoru. Pro rozložení váhy pláště vrat je zde namontován systém pružin a celý obvod vrat doplněn gumovým těsněním.Garážová vrata výklopná mají stále vysokou oblibu. Jsou masivní a vynikají dlouhou životností. Nemají ale příliš dobré izolační vlastnosti, jakými se vyznačují garážová vrata sekční a nejsou vhodná do prostoru, kde je před garáží málo místa.

Důležitá izolace

Dvoukřídlá garážová vrata nepotřebují – na rozdíl od předchozích druhů – žádné nadpraží. Nicméně garážová křídlová vrata jsou dnes málo používaná, přestože jejich významným prvkem je trvanlivá, bezpečná konstrukce a tichý chod. Je nutno být pozorný při jejich otevírání – negativní roli může sehrát vítr, umístění u chodníku a už vůbec nemohou být použita při sjezdech pod úroveň okolního terénu.

Kdo chce ušetřit a koupit garážová vrata levně, sleduje ceníky garážových vrat jednotlivých prodejců a jejich slevové akce na e-shopu. Ceny garážových vrat se mezi dodavateli mohou výrazně lišit.

Zobrazení: 40817 Hodnocení:Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze